Lili-tai - Desert spirit

 
 
 
Úvod > Nosiče a šatky > Lili-tai > Lili-tai - Desert spirit
 

Lili-tai - Desert spirit

Vaša cena: 109,90 €
Dodacia lehota
Na sklade: 10
Dodacia lehota: do 15 dní

Popis

Šatkový nosič Lili-tai je modernou verziou tradicionálneho nosiča Mei-tai.
Vyrába sa z látky pevnej šatky Liliputi, ktorá je tkaná diamantovou väzbou, je vyrobená z biobavlny prémiovej kvality s certifikátom GOTS. Dokonale obopína telo dieťaťa a podopiera jeho chrbát v každom bode. Má plynule nastaviteľnú šírku aj výšku, preto rastie spolu s dieťaťom a zabezpečuje pre neho vždy optimálnu fyziologickú polohu.
Dá sa v ňom nosiť vpredu aj na chrbte už niekoľko týždňov po narodení dieťaťa – v závislosti od jeho veľkosti – pohodlne a pravidelne do cca. 15 kg, ale príležitostne aj do 2 rokov. Nosenie na chrbte je možné s dieťaťom, ktoré má už stabilné držanie tela.
Pohodlné nosenie pre rodičov zabezpečuje mäkko polstrovaný bedrový pás a široké ramenné popruhy, ktoré sú dosť dlhé aj pre väčších oteckov či starých rodičov.

Ako nosiť v Lili-tai?

Nosenie vpredu
Lili-tai je vhodný na nosenie dieťaťa vpredu po uplynutí šestonedelia (cca. od konfekčnej veľkosti 62) až do váhy 15 kg.

Nosenie na chrbte
Lili-tai je vhodný na nosenie na chrbte pre dieťa so stabilným držaním tela. Dbajte na to, aby počas nosenia na chrbte bola hlavička dieťaťa vždy úplne voľná, nosič nastavte vždy podľa tohto kritéria. (Počas nosenia vpredu môže výška chrbtovej opierky spotrebovať viac látky kvôli krivkám nosiacej osoby, preto je možné, že pred uviazaním na chrbát by ste ju mali skrátiť.)

Kapucňa
Pomocou kapucne sa dá fixovať hlavička dieťaťa, keď zaspí. Kapucňa sa dá pripevniť na ramenné popruhy jednoduchou slučkou.

 

Podrobné informácie

Nosič, ktorý rastie spolu s Vašim dieťaťom!

 • Nosenie vpredu aj na chrbte
 • Vhodný od novorodeneckého veku do cca. 15 kg
 • Nastaviteľná šírka aj výška chrbtovej opierky
 • Zabezpečuje optimálnu fyziologickú polohu počas nosenia
 • Pohodlný, polstrovaný bedrový pás
 • Široké ramenné popruhy pre dokonalé rozloženie váhy, kapucňa
 • Materiál: 100 % biobavlna s certifikátom GOTS, látka tkaná diamantovou väzbou
 • Jednoduché používanie, ľahká manipulácia
 • Dá sa prať v pračke, aj žehliť
 • Podrobný návod na viazanie

 

Praktické príklady, kedy nosič NAOZAJ využijete          

Bábätko do 6 mesiacov:

nosič vám ušetrí veľa energie a cenného času, ktorý môžete tráviť pokojnejšie a efektívnejšie.

 • Ak je bábätko plačlivé, máva koliky, nevie samé zaspať – najlepšie sa upokojí v blízkosti a náručí svojej matky. Nosenie na rukách je však fyzicky veľmi náročné. V šatkovom nosiči Lili-tai sa váha rozloží tak, že ju takmer vôbec nebudete cítiť a vyhnete sa zbytočným nepríjemnostiam, ako sú bolesti chrbta, rúk či krížov.
 • Život mamičky sa po narodení dieťatka vo veľa veciach úplne zmení. Sú však situácie, ktorým sa nedá vyhnúť, ako napr. vybavovanie na rôznych úradoch, pošte a pod. Zvládnutie schodov, úzkych vchodových dverí alebo čakární sú nepríjemnými prekážkami pre matky s malými deťmi. Pomocou nosiča Lili-tai tieto prekážky zmiznú a budete mať navyše dve voľné ruky! Oveľa ľahšie zvládnete s nosičom aj dlhšie čakanie v rade či u lekára, keďže je dieťatko pri matke oveľa pokojnejšie, kľudnejšie, viete sa s ním trošku prejsť, pohojdať bez väčšej námahy.
 • A v neposlednom rade je tu dôležitý moment – tým, že sa žene narodí bábätko, nemusí byť automaticky „vylúčená“ zo spoločenského a kultúrneho života, práve naopak! So svojím dieťatkom v nosiči sa môžete zúčastniť rôznych akcií s partnerom, rodinou a priateľmi, kde by ste sa s kočíkom možno nedostali a ktoré boli pre vás pred pôrodom dôležité. Môžete ísť napr. na prechádzky v prírode, ľahšie túry, športové podujatia, koncerty či výstavy.

Dieťatko 6 – 12 mesiacov:

podľa mňa asi najintenzívnejšie a najradostnejšie obdobie z pohľadu nosenia.

 • Dieťatko už sedí, so zvedavosťou a veľmi aktívne, otvorene objavuje svoje okolie – najlepšie samozrejme v blízkosti svojej mamičky. Dajte ho v nosiči na svoj chrbát a dostanete sa spolu aj „na koniec sveta“! :-) Možností a situácií je naozaj veľmi veľa, záleží iba od vás. Váha dieťaťa je v tomto veku už taká, že by ste ho na rukách určite dlhodobo nenosili. V šatkovom nosiči Lili-tai tento  problém zmizne, aj niekoľko hodinové nosenie zvládnete ľahko bez námahy.
 • Môže sa stať, že je vaše dieťatko citlivé na rôzne zvuky, ako je napr. vysávač. Na chrbte mamičky je však vysávanie perfektnou zábavou a strach postupne prekonáte bez väčších stresov.
 • Ak máte dve alebo viac detí, nosič je pre vás nenahraditeľnou pomôckou. Okrem vyššie spomínaných praktických situácií, keď potrebujete mať menšie dieťatko v bezpečí a spokojné, zároveň mať dve voľné ruky je rovnako dôležité, že sa dokážete zároveň naplno venovať aj staršiemu dieťaťu a byť s ním tiež v intímnej blízkosti.

Dieťatko 1 –  3 roky:

nosič je veľmi praktickou pomôckou hlavne na príležitostné nosenie, majte ho vždy poruke.

Vaše dieťa už chodí, ale v závislosti od temperamentu a veku, si potrebuje po nejakom čase oddýchnuť. Vyberte sa na prechádzky či túry s nosičom Liliputi a nebudete musieť tlačiť prázdny kočík, zároveň utekať za svojim dieťatkom, vracať sa naspäť ku kočíku a tak dokola... Môžete sa bez starostí tešiť z prvých krokov svojho dieťatka a spolu s ním objavovať svet. Ak sa unaví, dáte ho jednoducho do nosiča a chvíľu ponosíte, aby mohlo pokračovať o malú chvíľu v behaní – a vy za ním. :-)

Klaudia Csiba
poradkyňa nosenia, matka troch detí

Tabuľka veľkostí

Rozmery a gramáž materiálu
Chrbtová opierka šatkového nosiča Lili-tai je nastaviteľná do šírky aj do výšky, preto sedí pre malé bábätká ako aj pre detičky s váhou 15 kg.
Šírka v rozkroku sa dá zúžiť do 20 cm, úplná šírka je 43 cm.
Šírka chrbtovej opierky pri hlavičke sa dá zúžiť na 24 cm.
Výška chrbtovej opierky nad bedrovým pásom sa dá nastaviť od 19 cm do 32 cm.
Celková dĺžka bedrového pásu je 210 cm, ktorá je na 58 cm mäkko polstrovaná.
Dĺžka širokých ramenných popruhov je 210 cm.

Šatkový nosič Lili-tai je vyrobený z látky pevnej šatky Liliputi, ktorá je tkaná diamantovou väzbou, je zo 100 % biobavlny, farbená farbami bez obsahu škodlivých látok AZO.
Gramáž látky: 220 g/m2

Názor odborníka

Lekárske odborné odporúčanie

Kým dieťa samostatne nechodí, musíme ho nejakým spôsobom nosiť. Ak sa samé nevie dostať do zvyslej polohy, najviac na to vyhovuje vodorovná poloha. To sa dá riešiť len pomocou kočíka, čo však vždy nie je možné, resp. nenapĺňa potrebu dieťaťa byť v blízkosti svojej mamičky. Je dôležité, aby sme v prípadoch keď dieťa prenášame v zvyslej polohe, zvolili vhodný nosič, v ktorom je bábätko v najideálnejšej polohe a je aj pre rodiča pohodlný.

 

Kritériá nosiča, vhodného na zdravé nosenie detí:

Z pohľadu dieťaťa:
•    široká časť pod zadkom dieťaťa, ktorá podopiera nohy takmer od kolena ku kolenu
•    stabilná, silná opierka chrbta a hlavičky pre správnu polohu dieťaťa
•    dostatočná šírka, aby bezpečne držal dieťa aj zboku
•    nastaviteľné rozmery pre prispôsobenie podľa aktuálnej potreby
•    poloha vhodná pre pohyb hlavičky a rúk
•    vhodné napolohovanie na hrudník alebo chrbát rodiča
Z pohľadu rodiča:
•    váha dieťaťa má byť zaťažená ideálne skôr na bedrách rodiča
•    široké, mäkké ramenné popruhy, ktoré neťahajú ramená a chrbát
•    jednoduchá nastaviteľnosť podľa veľkosti dieťaťa
•    jednoduché čistenie

Výhody ergonomického nosiča Liliputi:  
•    široká, mäkká, stabilná časť pod zadkom dieťaťa, ktorá zabezpečuje ideálnu polohu v rozkroku
•   široká, silná chrbtová opierka, ktorá umožňuje správne napolohovanie dieťaťa, aby jeho chrbtica nebola v nosiči vykrivená
•    bočné nastavenie výšky slúžiace aj na fixovanie dieťaťa
•    dieťa napolohované správne na hrudník rodiča
•    nosič je nastaviteľný podľa veľkosti dieťaťa
•    najväčšia váha je na bedrách nosiacej osoby
•    široké ramenné popruhy umožňujú rozloženie váhy na ramenách
•    dobre sa prispôsobuje na každú postavu
•    zabezpečuje vhodnú vzdušnosť pre nosiacu osobu, ako aj pre dieťa

Názor odborníka:

"Detský nosič Liliputi vyhovuje z každého pohľadu kritériam pre zdravé nosenie detí. Poloha širokého rozkroku má pozitívny vplyv na vývin kĺbov, vďaka vhodnej opierke chrbta sa dá predísť nesprávnemu držaniu chrbtice v zvyslej polohe. Hlavu si vie dieťa do každej strany veľmi dobre otáčať. Staršie dieťa sa dá nosiť bezpečne aj na chrbte.
Chrbtica nosiacej osoby je menej zaťažená, nakoľko najväčšiu váhu držia bedrá, čím sa dá predísť bolestiam chrbta. Vzdušnosť nosiča zabezpečuje príjemný pocit komfortu pre rodiča ako aj pre dieťa.
Okrem toho sú nosiče pekné, farebné, veselé, sú vyrobené z veľmi odolných materiálov."

Dr. Zsuzsanna Lengyel
primárka detského ortopedického oddelenia

Materiál, údržba

Materiál:
100 % biobavlna s certifikátom GOTS, látka tkaná diamantovou väzbou

Údržba:
Pre zachovanie dlhej životnosti a šetrné zaobchádzanie odporúčame nosič prať vždy v ochrannom vaku. Pred praním vyhlaďte nosič na jeho celú šírku a suché zipsy k sebe pripevnite!
Lili-tai sa dá prať v pračke na 40 stupňoch, bez aviváže, použitím tekutého pracieho prostriedku, na nízkych otáčkach sa dá aj žmýkať. Do sušičky ho nevkladajte, sušte ho na vodorovnom povrchu.

Návod, video

ergonomický nosič Liliputi návod v pdf

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
;
Plná (Desktop) verzia