Topánky Liliputi - ružové s mačiatkom

 
 
 
Topánky > Topánky a sandále > Topánky Liliputi - ružové s mačiatkom
 

Topánky Liliputi - ružové s mačiatkom

Veľkosť: S: 24,90 €
Dodacia lehota
Na sklade (Veľkosť: S): 3
Dodacia lehota: skladom
:
Zvoľte variant:
NázovDostupnosťCenaKúpiť
Veľkosť: M
TL-12-2
skladom 24,90 €
Veľkosť: L
TL-12-3
skladom 24,90 €
Veľkosť: XL
TL-12-4
skladom 24,90 €
Veľkosť: XXL
TL-12-5
skladom 26,90 €

Popis

Celokožené topánky, určené a odporúčané aj ortopédmi ako topánky na prvé kroky

Prispievajú k zdravému vývinu chodidiel, rovnováhy a koordinačných schopností.

Mäkká, ohybná 3-vrstvová podrážka, podšívka z pravej kože.
Medzi protišmykovou podrážkou z brúsenej kože a vnútornej koženej stielky je 3 mm hrubá vložka, ktorá zabezpečuje tepelnú izoláciu a tlmí nárazy pri chôdzi a behaní po tvrdšom povrchu.

Vrchný materiál: 100%-ne bezpečná, mäkká, priedušná prírodná koža. Prírodná koža veľmi dobre dýcha, preto sa malé nožičky v topánkach nespotia.

Vďaka gumičkám okolo členku sa topánky ľahko obúvajú a zároveň bezpečne držia na nožičkách

Prečo si vybrať topánky Liliputi

Odporúčania našich zákazníkov

„Sú to naše prvé topánočky, ktoré si naša dcérka nechce vyzuť. Očividne sú jej pohodlné, chodí v nich smelo a bezpečne, na rozdiel od ostatných topánok.“

Dostávame množstvo referencií od rodičov o tom, že ich deti chodia v topánkach s mäkkou podrážkou oveľa bezpečnejšie a stabilnejšie v porovnaní so svojimi rovesníkmi, resp. s inými topánkami. Viacerí si cenia, že sa topánky ľahko obúvajú a deti si ich vôbec nechcú vyzuť. Ale najviac nás teší, že si ich deti nielen že nechcú vyzuť, ale – ako nám viacerí píšete – sami ich nosia rodičom a dávajú najavo, aj keď ešte rozprávať nevedia, že si ich prosia obuť...

„Odkedy máme topánky Liliputi, synček si ich nechce vôbec vyzuť. Večer sa nám ho nejako podarí presvedčiť, ale ráno ich s veľkým úsmevom prinesie a ukazuje na nohy.“

Podrobné informácie

Prečo si vybrať topánky s mäkkou podrážkou?

V topánkach Liliputi sa Vaše dieťa naučí chodiť tak, že používa svoje prsty na nohách a svaly chodidla. Toto veľmi prispieva k vývoji rovnováhy a koordinačných schopností a posilňuje kĺby, svaly a šlachy nôh.

Pre dieťa začínajúce chodiť je najlepšie, ak trávi čo najviac času naboso! Ale naboso sa vždy nedá...

Topánky Liliputi majú najbližšie k chodeniu naboso. Vaše dieťa:

  • Cíti nerovnosti terénu
  • Používa svoje prsty na nohách a svaly chodidla
  • Ľahko získa rovnováhu, čo zohráva dôležitú úlohu aj z hľadiska neurologického vývoja
  • Reflexné zóny chodidla sú počas chôdze stimulované, čo má veľmi pozitívne účinky na celé telo.
  • Prírodná koža veľmi dobre dýcha, nožičky dieťaťa sa nepotia a nehrozia plesňové ochorenia.

Topánky Liliputi sa môžu nosiť dlhšie, ako „klasické“ topánky. Ich číslovanie bolo vytvorené tak, že kupujete vlastne každú druhú veľkosť. Je to preto, lebo pri tomto type topánok nevadí, ak sú trošku väčšie, dieťaťu to pri chôdzi nevadí a môžu sa dlhšie nosiť.

Vrchná časť topánok Liliputi je z prírodnej, mäkkej ale odolnej a kvalitnej kože nappa. Prírodná koža veľmi dobre dýcha, preto sa malé nožičky v topánkach nespotia.

Podrážka je vyrobená z 3 vrstiev:
medzi protišmykovou podrážkou z brúsenej kože a vnútornej koženej stielky je 3 mm hrubá vložka, ktorá zabezpečuje tepelnú izoláciu a tlmí nárazy pri chôdzi a behaní po tvrdšom povrchu.

Pomocou gumičky okolo členku sa topánky ľahko obúvajú a bezpečne držia na nohách.
Špičky topánok sú vytvorené tak, aby zabezpečili dostatočný priestor pre voľný pohyb prstov na nohách a prirodzený vývin nožičiek.

Tabuľka veľkostí

Tabuľka veľkostí topánok Liliputi

Pri výbere veľkosti odporúčame rátať s nadmerkom min. 1 cm.

Názor odborníka

Odporúčanie detského ortopéda

V období prvých krokov je veľmi dôležité, aby sme dieťaťu obuli iba také topánky, ktoré majú najbližšie k chodeniu naboso. V tomto období sa posilňuje svalstvo na chodidlách a okolo členku. Svaly na zadných lýtkach pracujú výlučne v stoji na špičkách. V topánkach s tvrdou podrážkou to dieťa nedokáže. Klenby chodidla sa vytvoria výlučne následkom svalovej aktivity. Počas chodenia naboso sa dostáva výrazne do popredia koordinačná funkcia chodidiel. Po kamienkoch, na trávniku, v piesku nútia nerovnosti terénu, aby svaly chodidla pracovali.

V interiéroch sa treba prispôsobiť vnútornej teplote a prípadnej šmýkajúcej podlahe, v exteriéri nebezpečným, ostrým povrchom. Preto sme nútení obuť dieťaťu niečo na nohy. Rôzne protišmykové ponožky sú veľmi dobré, ale nie vždy spĺňajú požiadavky prostredia.

Topánky Liliputi s mäkkou podrážkou, ako alternatíva chodenia naboso, zabezpečujú správnu funkciu svalov a neskorší vývoj zdravej klenby.

Charakteristika topánok Liliputi
  • mäkká podrážka, ktorá je do každej strany maximálne ohybná
  • vonkajšia strana podrážky je protišmyková koža, vnútorná strana mäkkučká koža
  • predná časť okolo prstov chodidiel je okrúhla, má dostatočnú šírku, je veľmi mäkká
  • do žiadnej strany nie sú fixované
  • pomocou gumičky okolo členku sa dajú ľahko obuť, netlačia a prispôsobia sa detským nožičkám
Hodnotenie a odborný názor

"Topánky s mäkkou podrážkou Liliputi v plnej miere umožňujú, aby sa dieťa pohybovalo, ako keby chodilo naboso. Nebránia chodidlám v pohybe, dieťa cíti nerovnosti terénu, ľahko v nich udrží rovnováhu, čo je neskôr dôležité z hľadiska vývoja. Je zabezpečené, aby sa klenby vyvinuli správne dôsledkom svalovej aktivity. Topánky slúžia aj ako prevencia proti deformáciam nôh, ktoré môžu spôsobiť tvrdšie topánky v období prvých krokov."

Dr. Zsuzsanna Lengyel, primárka detského ortopedického oddelenia

Materiál, údržba

Materiál:

Vrchná časť topánok Liliputi je z prírodnej, mäkkej ale odolnej a kvalitnej kože nappa. Prírodná koža veľmi dobre dýcha, preto sa malé nožičky v topánkach nespotia.

Podrážka je vyrobená z 3 vrstiev:
medzi protišmykovou podrážkou z brúsenej kože a vnútornej koženej stielky je 3 mm hrubá vložka, ktorá zabezpečuje tepelnú izoláciu a tlmí nárazy pri chôdzi a behaní po tvrdšom povrchu.

Údržba:

Znečistenie odstráňte jemnou kefkou, v prípade potreby topánky očistite mokrou handrou a potom ich utrite do sucha. Občas sa dajú ošetriť pastou na topánky.
Nenamáčať do vody a neprať v pračke!
Ak sa topánky premočili, najlepšie je ich vysušiť pri izbovej teplote, ďaleko od priameho zdroja tepla (napr. radiátor), na mriežke. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
;
Plná (Desktop) verzia