O Liliputi

 
 
 
Úvod > O Liliputi
 
Príbeh výrobcu značky Liliputi

Už od začiatkov uprednostňovali nevychodené chodníky.
Aj pri zrodení značky Liliputi inšpirovalo zakladateľov firmy, aby ponúkali riešenie pre rodiny s malými deťmi k zabezpečeniu zdravého a radostného vzťahu a možností v každodennom živote. Počas niekoľkoročných skúseností a pri stále rastúcom dopyte zistili, že sa ich názory a presvedčenia ohľadne výchovy a obchodu stretávajú s potrebami rodín, ktoré sa snažia o vytvorenie a udržanie harmonických vzťahov v dnešnom uponáhľanom, často neosobnom svete.

Kvalita zo srdca Európy
Všetky produkty Liliputi pochádzajú z rodinnej manufaktúry z Maďarska. Nosiče, kabáty, tašky, topánky a všetky doplnky boli vyrobené podľa vlastných návrhov, resp. v spolupráci so šikovnými dizajnérmi, použitím kvalitných materiálov. Snaha je z každého pohľadu o vytvorenie dokonalého výsledku, výroba je zameraná predovšetkým na ručnú prácu. Tieto skutočnosti sú zárukou toho, aby bola zabezpečená stanovená úroveň kvality.

Ako je udržiavaná konkurencieschopnosť cien?
Produkty Liliputi sú predávané väčšinou priamo konečným zákazníkom, resp. cez veľkoobchodných partnerov. Tým pádom nevznikajú náklady ako v klasickom obchodnom reťazci (výrobca – distribútor  - maloobchod – zákazník) a ceny pre zákazníkov sú porovnateľné s cenami podobných výrobkov vyrábaných vo veľkých ázijských fabrikách.

... pretože prvoradý nie je zisk,
ale idea, ktorú podporujeme. Hlboko sme sa zaviazali šíreniu nosenia. Dieťa vyrastajúce v bezpečnej blízkosti rodičov je podporované v telesnom aj duševnom zdraví, vo vnímaní sveta a rozvoji osobnosti, čo silno ovplyvňuje jeho životnú filozofiu, ako hodnotí seba, okolitých ľudí, predmety aj prírodné prostredie. Veríme tomu, že svojimi produktmi prispievame k vyrastaniu novej generácie, ktorá bude otvorenejšia harmonickým ľudským vzťahom, láske a pokore k životu.

Ak nakupujete u nás,
podporujete miestnu rodinnú firmu, aby zamestnala ženy žijúce vo svojom okolí. Motivujete nás k neustálemu rozvoju, čo sa týka našich produktov aj vytýčených cieľov. Podporujete nosenie a kontaktné rodičovstvo v nádeji o lepší, zdravší svet z každého pohľadu.

Ďakujeme za Vašu dôveru!

 
 
3-2019-jesen-nosic.jpg 4-2019-sandale-liliputi.jpg 5-pevna-satka-liliputi.jpg
 
 

Odporúčanie detského ortopéda

"V období prvých krokov je veľmi dôležité, aby sme dieťaťu obuli iba také topánky, ktoré majú najbližšie k chodeniu naboso. V tomto období sa posilňuje svalstvo na chodidlách a okolo členku. Svaly na zadných lýtkach pracujú výlučne v stoji na špičkách. V topánkach s tvrdou podrážkou to dieťa nedokáže. Klenby chodidla sa vytvoria výlučne následkom svalovej aktivity. Počas chodenia naboso sa dostáva výrazne do popredia koordinačná funkcia chodidiel. Po kamienkoch, na trávniku, v piesku nútia nerovnosti terénu, aby svaly chodidla pracovali.

V interiéroch sa treba prispôsobiť vnútornej teplote a prípadnej šmýkajúcej podlahe, v exteriéri nebezpečným, ostrým povrchom. Preto sme nútení obuť dieťaťu niečo na nohy. Rôzne protišmykové ponožky sú veľmi dobré, ale nie vždy spĺňajú požiadavky prostredia.

Topánky Liliputi s mäkkou podrážkou, ako alternatíva chodenia naboso, zabezpečujú správnu funkciu svalov a neskorší vývoj zdravej klenby."

Dr. Zsuzsanna Lengyel, primárka detského ortopedického oddelenia

 
 
Anketa

Ako ste sa dozvedeli o našej stránke?

(103 hlasov)

  • (37)
  • (11)
  • (17)
  • (38)
Moment prosím...

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
;
Plná (Desktop) verzia